SANTA ANAKO JAIAK 2024

uztaila 26

• 12:00 Meza / Misa.

• 13:00 Hamaiketako aitite eta amamentzat / para los aitites y amamas. “OTXANDATEGI DANTZA TALDEA” Umeen taldea / Grupo infantil.

Otxandategi Dantza

• 18:30 Asto probak.

Arrastre de burros

• 19:00 Disko Txiki Festa “Dantzatzeko Press”.

• 19:00 Berango Kantari (Irteera Axganetik, Santa Anaraino).


• 23:00 Kontzertua “Haize Arrosa“.

imagen haize Arrosa

• 01:00 Erromeria euskaldun “Joxe Mendizabal”.

imagen Joxe Mendizabal”

uztaila 27

Tortilla eta koktel lehiaketa alkoholarekin eta alkoholik gabe. Concurso de tortillas y cócteles con y sin alcohol.

tortilla

• 13:00 Habanerak / Havaneres “Balandra”.

Havaneres Balandra

• 18:30 Berango Kantari (irteera Axganen/ salida desde Axgane).

• 19:00 Txokolate jana / Chocolatada.

Berango Chocolatada

• 19:00 DISKO FESTA Dantza Disko.

• 23:00 Kontzertua Tributo Metalica con "METALMANIA"..

tributo a Metalica

• 01:00 “Txikas Gildas” Pop Ye-Ye.

Gilda

uztaila 28

• 12:00 Haur parkea / Parque Infantil

• 18:30 Herri kirolak haurrentzat / Deporte rural infantil.

herri kirolak Txiki

• 19:00 Asto probak

s burros

• 20:00 Sardina jana

sardinas

• 20:00 Gazteentzako / Disko juvenil (anfiteatro)

• 22:00 Kontzertua/ Concierto “Ekhy Taldea” Pop Rock.

• 24:00 Erromeria “Ekhy Taldea”.

SANTO DOMINGO JAIAK 2024

abuztuak 2

• 12:00 Zurezko jolasak/ Juegos de madera

• 13:00 Apar festa/ Fiesta de la espuma

• 13:00 Bertso Saioa: Xabier Paya, Onintza Enbeita, Peru Irastorza, Nahikari Ayo

bertso - Onintza Enbeita

• 17:30 Kuadrillen jaitsiera/ Bajada de cuadrillas – Txaranga El despiste

El Despiste

• 17:30 Lagunarteko partiduak/ Partidos amistosos Futbol 7

• 18:30 Betiko haur jolasak/ Juegos tradicionales infantiles “Begira Taldea”

• 19:00 Pelota

• 20:00 Otxandategi Dantza Taldea

Otxandategi Dantza Taldea

• 20:00 Gazteentzako Disko juvenil (ikastetxean/ colegio)

• 21:00 Hanburgesa jana / Reparto de hamburguesas

• 23:00 Erromeria “Kresala”

Kresala

abuztuak 3

• 11:00 Binakako IX Pala Txapelketa. / IX campeonato de pala por parejas.

Zutik

• 12:00 - 14:00 / 17:00 20:00 Haur Parkea (Berango-Merana eskolan) / Parque Infantil (Escuela Berango-Merana)

• 12:30 Berango Kantari (kantu jira), herri gunetik hasita txosnagunera. / Berango Kantari, desde el casco urbano hasta la zona de txosnas.

Los charros de Guanajuato

• 14:30 Umeen bazkaria.

• 15:30 Bazkari Herrikoia.

• 19:00 Mariatxiak/ Mariachis “Los charros de Guanajuato”.

Los charros de Guanajuato

• 20:30 Txokolate jana / chocolatada

Berango Chocolatada

• 22:00 Erromeria/ Romería “Muxutruk”

imagen haize Arrosa

abuztuak 4

• 12:00 Meza / Misa

• 13:00 Hamaiketako aitite eta amamentzat / para los aitites y las amamas OTXANDATEGI DANTZA TALDEA. Umeen taldea / Grupo infantil

Otxandategi Dantza

• 16:00 Gazte parkea (Berango-Merana eskolan) / Parque juvenil (Escuela Berango-Merana)

Parque Juvenil

• 19:00 Guateke/ Guateque 60-70-80 “Belle and Blue”

Belle and Blue

• 20:00Idi probak / pruebas de bueyes.

• 23:00 Kontzertua/ Concierto Grupo “Lo dijo Andrés” Tributo “Los Rodríguez”

LO DIJO ANDRES

• 01:30 Kontzertua/ Concierto Grupo “Salve Regina” Tributo “La Polla Records”

Salve Regina

abuztuak 5

KUADRILEEN EGUNA! / ¡DÍA DE LAS CUADRILLAS!

Trikitixa

Berango bacalada

Abeslari bat/ Actuación de cantante UNAI RANERO (PRZ)

UNAI RANERO

Paella eta erromeria/ Paella y romería.

Paellada Berango

abuztuak 11

MAKAILO EGUN HERRIKOIA / BACALADA POPULAR

Berango bacalada

• 11:00 - 14:00 / 16:00 - 18:00 Ur parkea / Parque acuático

parque Acuatico

• 12:00 Aizkolariak - Hirugarren Mailako Euskadiko Txapelketa. Kanporaketa- Aizkolaris - Campeonato de Euskadi de Tercera Categoría. Eliminatorias

Aizkolariak

• 18:00 “Malas compañías”- 70-90 hamarkadetako musika/ música de los 70-90

Malas compañías

BERANGO ANTZOKIA

JAIAK 2024

BERANGOETA

IRAKURKETA KLUBA 2023 - 2024

Liburutegia

BERANGO GAUR

Museoa